Najlepsza piłka do siatkówki – na co zwrócić uwagę przy zakupie piłki?

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów, który cieszy się renomą zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób. Aby uprawianie siatkówki było prawdziwą przyjemnością, niezbędne jest jednak zadbanie o odpowiednie wyposażenie. W tym aspekcie szczególnie istotną rolę pełni wybór odpowiedniej piłki. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając ten produkt?

W jaki sposób piłka do siatkówki wpływa na grę?

Odpowiednio dobrana piłka do siatkówki ma gigantyczny wpływ na jakość oraz ogólną dynamikę meczu. W bardzo znaczący sposób oddziałuje ona na technikę gry oraz jakość odbić. Jeżeli piłka jest dopasowana pod standardy FIVB, to gracz może mieć pewność, że każde jego przyjęcie czy atak będą wykonywane z wykorzystaniem sprzętu najwyższej jakości. Profesjonalna piłka do siatkówki jest zaprojektowana w taki sposób, aby pęcherze wykonane z butylu albo lateksu zapewniały jej odpowiednie ciśnienie, wpływając tym samym korzystnie na elastyczność oraz odbicie piłki. Zewnętrzna część piłki jest natomiast zrobiona ze skóry syntetycznej bądź skóry naturalnej, co gwarantuje znakomitą przyczepność. W ostatnich latach bardzo popularne stały się chociażby piłki z klejonymi panelami, które cechują się świetną aerodynamiką. 

Jaką piłkę do siatkówki warto kupić?

Parametry piłki do siatkówki w istotny sposób wpływają na zachowanie siatkarzy na parkiecie, dlatego też bardzo ważne jest, aby sięgnąć po produkt cechujący się jak najwyższą jakością. Przy wyborze idealnej piłki dla siebie szczególną uwagę należy zwrócić na jej obwód oraz wagę. Parametry te w istotny sposób wpływają na komfort gry, dlatego też nie można o nich zapomnieć. Według standardów ustanowionych przez FIVB, obwód piłki powinien mieć pomiędzy 65 a 67 centymetrów, natomiast jej waga powinna oscylować w okolicach 270 gramów. Odpowiednio dobrana waga piłki sprawi, że odbicia będą w pełni precyzyjne i bardzo dynamiczne. Istotnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej piłki dla siebie, jest materiał, z którego została wykonana. Większość osób szczególnie mocno poleca piłki zrobione ze skóry syntetycznej, ponieważ są one niebywale żywotne, a ponadto zapewniają znakomitą przyczepność dłoni do piłki. W ostatnich latach coraz rzadziej korzysta się z piłek zszywanych. W obecnych czasach zastępują je piłki z klejonymi panelami, które są znane ze znacznie wyższej jakości i lepszej wytrzymałości. 

O czym pamiętać, kupując piłkę do siatkówki?

Aby mieć pewność, że zakupiona piłka do siatkówki właściwie spełni swoje zadania, warto zadbać o jej wysoką jakość. Sięgnięcie po dobrą piłkę sprawi, że komfort gry powinien stać na znacznie wyższym poziomie niż dotychczas. Przed zakupem idealnego produktu warto sprawdzić rodzaj pęcherza, ponieważ ma on niezwykle duży wpływ na zachowanie piłki w trakcie gry. W ostatnich latach bardzo popularne stały się piłki z pęcherzami lateksowymi, które są niezwykle elastyczne, zapewniając bardzo dobre odbicie. Dużo osób docenia też piłki z pęcherzami butylowymi, które charakteryzują się znakomitym utrzymaniem ciśnienia wewnątrz piłki. Bardzo ważne jest także, aby dopasować piłkę do swojego poziomu zaawansowania. Profesjonalne produkty są rekomendowane dla doświadczonych graczy, natomiast amatorzy grający w siatkówkę rekreacyjnie mogą postawić na piłki treningowe, które są doceniane nie tylko za przystępną cenę, ale również za dobre wykonanie. Sklep sportowy Gabsport dysponuje bardzo szerokim asortymentem, co sprawia, że każdy konsument powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

Jakościowe piłki do siatkówki – na które warto postawić

Na rynku można znaleźć spory wybór piłek do siatkówki, aczkolwiek nie wszystkie z nich cechują się taką samą, wysoką jakością. Dlatego też warto wiedzieć, które z nich są godne uwagi. Dla osób ceniących sobie wysoką jakość polecane są piłki Mikasa. Występują one w różnych wariantach. Gabsport Hurtownia sportowa Lublin sprzedaje zarówno piłki V200W, jak i V330W czy V370W. Co więcej, posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone dla dzieci. Piłki te są doceniane nie tylko za dobre wykonanie, ale również za ładny, żółto-niebieski wygląd. Dobrą alternatywą są dla nich piłki Molten. Można je kupić w różnych rozmiarach, ponieważ sporą popularnością cieszą się nie tylko 4, ale również 5. Piłki te wyróżniają się bardzo dobrym wykonaniem i długą żywotnością, co sprawia, że śmiało mogą przetrwać próbę czasu. Sięgając po produkty marki Mikasa bądź Molten, masz pewność, iż kupujesz jakościowy produkt, mający szerokie spektrum zalet.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z polityką cookie i prywatnosci.